Chirurgia plastyczna Artur Zawisz
Ośrodek Chirurgii Plastycznej
ul. Merkuriusza Polskiego 23 a
30-698 Kraków

Korekcja nosa

« Poprzednie
Operacja i korekcja nosa jest zabiegiem wykonywanym z powodu nieprawidłowej budowy i zaburzeń funkcjonalnych nosa. Operacje kosmetyczne przeprowadza się najczęściej z powodu zbyt dużego nosa, garbu chrzęstno-kostnego, zapadnięcia grzbietu, skrzywienia oraz zniekształcenia końca nosa, a także z powodu skrzywienia przegrody nosa upośledzającej oddychanie. Korekcja nosa nie tylko poprawi oddychanie, czy zmieni jego kształt, ale również wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Najczęściej wykonywane wewnętrzne cięcia w przedsionku nosa nie pozostawiają widocznych blizn. W trakcie zabiegu (w zależności od potrzeby) usuwa się garb chrzęstno-kostny, prostuje przegrodę, zwęża piramidę nosa, modeluje koniec, a w razie potrzeby stosuje się przeszczepy chrząstki lub kości na grzbiet. Szwy wewnątrz przewodów nosa są wchłanialne i nie wymagają usuwania. Po zabiegu do przewodów nosa wprowadza się setony na 1-2 dni, a na zewnątrz zakłada się opatrunek unieruchamiający na okres 10 dni. Przez kilka pierwszych dni na twarzy zwłaszcza wokół oczu utrzymują się intensywne obrzęki i zasinienia, stopniowo ustępujące od 3 dnia. W miejscach cięć kostnych po zabiegu mogą być wyczuwalne i widoczne nieznaczne zgrubienia, które z reguły wyrównują się po kilku tygodniach.
Nabywał umiejetności w jednym z najlepszych na świecie ośrodków chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju, gdzie pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa uzyskał tytuł specjalisty chirurgii plastycznej z wyróżnieniem. »
The International Society of Aesthetic
Plastic Surgery, 18th Congress
Rio de Janeiro, Brazil
8th International Baltimore Workshop: 3-D Facial Rejuvenation: Live Surgery and Hands-on Anatomy, Baltimore, 2004
Advances in Aesthetic Plastic Surgery
The Cutting Edge VII
New York, 2008
25th Annual Dallas Rhinoplasty Symposium
Dallas, 2008
11th Annual Dallas Cosmetic Surgery Symposium
Dallas, 2008
I.M.C.A.S. International Master Course on Aging Skin
Paris, France 2005
International Course on Rhinoplasty
University of Nice Sophia-Antipolis,2001
International Symposium for Plastic Surgeons
"Aesthetic Breasturgery - Update"
Vienna, Austria

FAQ
Odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania

Jak zaplanować wizytę, jak przygotować się
do zabiegu?
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i inne najczęściej zadawane pytania.
Podane ceny zabiegów są orientacyjne. Są zależne od skali skomplikowania zabiegu i wymagań pacjenta. Dokładna cena zostanie oszacowana podczas wizyty lekarskiej.
© Copyright Artur Zawisz