Chirurgia plastyczna Artur Zawisz
Ośrodek Chirurgii Plastycznej
ul. Merkuriusza Polskiego 23 a
30-698 Kraków
FAQ medyczny

Na ile wizyt muszę zgłosić się przed zabiegiem?

Przed zabiegiem konieczna jest co najmniej 1 wizyta, podczas której lekarz omówi z Tobą Twój problem, ustali plan postępowania i zakres zabiegu.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów chirurgii plastycznej?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ogólny zły stan zdrowia, nie wyrównane choroby przewlekłe takie jak choroby serca, tarczycy, nadciśnienie, cukrzyca, infekcyjne choroby skóry. Zabiegi nie powinny też być wykonywane u kobiet podczas menstruacji.

Jak powinnam przygotować się do samego zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim wykonanie badań laboratoryjnych oraz zaprzestanie przyjmowania pewnych leków, takich jak: aspiryna i preparaty pochodne, vit. E, czosnek, gingko. Negatywnie na przebieg zabiegu mogą też wpłynąć palenie oraz picie.
Przed samym zabiegiem konieczna jest higiena w zakresie demakijażu oraz zdjęcie wszelkiej biżuterii (znieczulenie).

Co należy zabrać ze sobą do kliniki?

Na pewno konieczne będą: piżama, pantofle, przybory higieniczne oraz miękki ręcznik.

Jak powinnam postępować po zabiegu?

Przede wszystkim musisz dbać o higienę zgodnie z zaleceniami lekarza, oraz unikać wysiłku fizycznego.

Jak długo muszę pozostać w klinice po zabiegu?

W przypadku zabiegu w znieczuleniu ogólnym czas pozostania to 1 doba, w znieczuleniu miejscowym możliwe jest wypisanie pacjenta już kilka godzin po zabiegu. Oczywiście konieczne są wizyty kontrolne po zabiegu, które jednak są całkowicie bezpłatne.
Sposób wybrania lekarza:
Jednym z lepszych sposobów wybrania lekarza jest bezpośrednie polecenie chirurga przez zadowolonego pacjenta. Można też zaczerpnąć informacji od lekarza rodzinnego albo innego specjalisty. Często (choć nie zawsze) znają oni dobrze lokalny rynek medyczny, a co za tym idzie - mniej lub bardziej oficjalne, ale wiarygodne "rankingi" specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Na koniec trzeba wymienić jeszcze sposób w obecnych czasach najbardziej rozpowszechniony, czyli - Internet, a w nim zarówno oficjalne strony ośrodków chirurgii plastycznej, czy też konkretnych chirurgów, jak również liczne fora, na których każdy może anonimowo wyrazić swoją opinię. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak zachować wyjątkową rozwagę. O ile bowiem na oficjalnych stronach mamy do czynienia z dużą ilością obiektywnych danych (informacje o doświadczeniu zawodowym, praktyce itp.), o tyle opinie wyrażone na forach są praktycznie nieweryfikowalne. Nie wiemy, czy za pozytywnymi opiniami nie stoi autopromocja samych lekarzy, a za negatywnymi - nieuczciwa konkurencja albo pacjenci, u których górę wzięły emocje wynikające z rozbieżności pomiędzy realnymi możliwościami wykonania pewnych operacji a często wygórowanymi oczekiwaniami pacjenta.
Przed wizytą - ogólne informacje:
Nie obawiaj się zadawać pytań jakiekolwiek by one nie były. Po to ustaliłaś wizytę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. I nie musisz od razu podejmować decyzji o zabiegu. Lekarz z pewnością przedstawi Ci zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty ingerencji chirurgicznej w twoje ciało, jak również przedstawi najbardziej optymalną dla Ciebie formę zabiegu.
Nie umawiaj się na wizytę pod wpływem chwili - po obejrzeniu programu TV czy reklamy dotyczącej jakiegoś konkretnego zabiegu. Twoje ciało to nie poligon doświadczalny. Wizyta u chirurga plastyka powinna być podyktowana przede wszystkim chęcią poprawy defektu urody, a nie kaprysem, którego mogłabyś potem żałować. W każdym przypadku - lekarz na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Postaraj się zaufać lekarzowi - jego doświadczenie jak i obiektywna ocena problemu z pewnością przyczynią się do Twojej satysfakcji.
Z drugiej strony jednak, ze względu na konieczność indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, niemożliwe jest udzielenie wiążącej porady przez telefon czy internet bazując na subiektywnych informacjach samego pacjenta; to, co może być dobre dla jednej osoby, może w ogolę nie sprawdzić się w przypadku kogoś innego. Jesteśmy jednostkami, a nie wynikiem produkcji masowej, a gabinet chirurgii plastycznej nie jest fabryką klonów, ale raczej miejscem twórczości i poprawy.
Nabywał umiejetności w jednym z najlepszych na świecie ośrodków chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju, gdzie pod kierownictwem prof. Kazimierza Kobusa uzyskał tytuł specjalisty chirurgii plastycznej z wyróżnieniem. »
The International Society of Aesthetic
Plastic Surgery, 18th Congress
Rio de Janeiro, Brazil
8th International Baltimore Workshop: 3-D Facial Rejuvenation: Live Surgery and Hands-on Anatomy, Baltimore, 2004
Advances in Aesthetic Plastic Surgery
The Cutting Edge VII
New York, 2008
25th Annual Dallas Rhinoplasty Symposium
Dallas, 2008
11th Annual Dallas Cosmetic Surgery Symposium
Dallas, 2008
I.M.C.A.S. International Master Course on Aging Skin
Paris, France 2005
International Course on Rhinoplasty
University of Nice Sophia-Antipolis,2001
International Symposium for Plastic Surgeons
"Aesthetic Breasturgery - Update"
Vienna, Austria

FAQ
Odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania

Jak zaplanować wizytę, jak przygotować się
do zabiegu?
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i inne najczęściej zadawane pytania.
Podane ceny zabiegów są orientacyjne. Są zależne od skali skomplikowania zabiegu i wymagań pacjenta. Dokładna cena zostanie oszacowana podczas wizyty lekarskiej.
© Copyright Artur Zawisz